Jak dobrze przygotować firmę na wypadek utraty danych?

Disaster Recovery - poradnik dla biznesu i IT

Disaster Recovery, czyli jak przygotować się na ewentualną awarię IT?

Wizja utraty kluczowych danych i dostępu do systemów jest przerażająca dla wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od skali prowadzonej działalności. A przecież problemy informatyczne mogą pojawić się w każdej, nawet najlepiej zarządzanej firmie. Jak zatem przygotować się na nieoczekiwane zdarzenia, którym nie możemy zapobiec? Z jakich rozwiązań można skorzystać, aby zagwarantować bezpieczeństwo danym i systemom?

Odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące odtwarzania danych oraz przywracania dostępu do aplikacji po awarii wraz z praktycznymi wskazówkami, jak dobrze przygotować firmę na wypadek utraty danych znajdziecie w e-booku przygotowanym przez ekspertów Beyond.pl.

Zachęcamy do pobrania przewodnika Beyond.pl po rozwiązaniach Disaster Recovery. Liczymy, że nasz materiał wesprze Państwa organizację w wyborze optymalnego modelu zabezpieczenia się przed awarią.

Formularz rejestracyjny

Czego dowiesz się z poradnika?

Koszty awarii IT

Przykłady kosztów awarii IT poniesione przez przedsiębiorstwa, które zmierzyły się z utratą danych oraz dostępem do aplikacji.

Lista argumentów

Zestaw praktycznych porad i argumentów, które uświadomią i przekonają Twój zespół, jak należy przygotować się na nieoczekiwane zdarzenia, którym nie można zapobiec.

Mity a rzeczywistość

Mity i przekonania na temat Disaster Recovery i procedur odzyskiwania danych.

Kryteria wyboru

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rozwiązań Disaster Recovery, jakie kryteria wyboru zastosować.

Porównanie rozwiązań

Modele Disaster Recovery – porównanie dostępnych rozwiązań od Backup do Disaster Recovery as a Service (DRaaS).

Ochrona danych

Zagadnienia związane z tworzeniem kopii zapasowych i bezpieczeństwa danych. Kosztów utrzymania zapasowego centrum danych i możliwości optymalizacji.

Business Continuity

Praktyczną wiedzę na temat najlepszych praktyk stosowanych w przygotowaniu organizacji na nieprzewidziane sytuacje i zapewnienie ciągłości działania (Business Continuity).

RPO i RTO

Pojęcia i definicje RPO (Recovery Point Objectives) i RTO (Recovery Time Objective) – dlaczego to takie ważne? Czy RTO i RTO może wynosić poniżej 1s?

Korzyści i zagrożenia

Wyjaśnienie dlaczego warto zadbać o plan ciągłości działania systemu informatycznego w czasie pandemii? Dlaczego Business Continuity Management jest istotny?

Dla kogo jest poradnik?

Dla CEO, CFO, COO, aby zrozumieć argumentacje ze strony IT o wdrożeniu Disaster Recovery i ocenić potencjalne ryzyka dla swojej organizacji w przypadku nie posiadania tej usługi.

Dla CIO oraz odpowiedzialnych za obszar IT, aby wykorzystać opracowane w e-booku dane i porównania do uruchomienia Disaster Recovery w swojej organizacji.

Dla każdego kto chce otrzymać dobrze zagregowaną porcję profesjonalnej wiedzy o Disaster Recovery podaną w przejrzysty i czytelny sposób.

Partnerzy projektu