Beyond.pl uruchamia platformę infrastrukturalną do obsługi środowisk SAP wspólnie z HPE

Beyond.pl połączył siły z Hewlett Packard Enterprise (HPE), aby stworzyć najwyższej jakości platformę infrastrukturalną dla firm korzystających z rozwiązań SAP na bazie danych HANA.

Oferta oparta jest na certyfikowanej przez SAP infrastrukturze HPE GreenLake, która jest hostowana w najbezpieczniejszym i w 100% zielonym centrum danych Beyond.pl.

Nowa usługa jest kontynuacją strategicznego partnerstwa zawartego pomiędzy Beyond.pl i HPE w marcu tego roku. Mając duże doświadczenie w obsłudze klientów SAP firmy postanowiły wykorzystać synergię usług do uruchomienia dedykowanego rozwiązania infrastrukturalnego dla firm, które mierzą się z rosnącym rozmiarem baz danych HANA i zapotrzebowaniem na infrastrukturę w związku z migracjami na system SAP S/4HANA. Platforma jest odpowiedzią na potrzeby tych klientów SAP, którzy chcą zwiększyć niezawodność i dostępność swoich krytycznych systemów poprzez migrację do najbezpieczniejszego data center w regionie Europy Środkowej, czerpać korzyści z elastycznych modeli rozliczeniowych i ograniczyć ślad węglowy swojej infrastruktury cyfrowej, a jednocześnie muszą utrzymywać swoje rozwiązania IT na infrastrukturze w pełni zgodnej z wymaganiami HANA i certyfikowanej przez SAP.

Coraz więcej przedsiębiorstw wdraża outsourcing IT i model as-a-service w swoich organizacjach. Firmy korzystające z rozwiązań SAP nie są tu wyjątkiem. Jednak w ich przypadku wynika to przede wszystkim z krytycznego znaczenia systemów klasy enterprise. Firmy te potrzebują najwyższego poziomu bezpieczeństwa i zapewnienia dostępności dla swojej infrastruktury. Nasza wspólna oferta infrastrukturalna z HPE spełnia te warunki. Jesteśmy najbezpieczniejszym centrum danych w regionie CEE, a HPE jest numerem jeden wśród dostawców systemów dla SAP HANA z około 40-procentowym udziałem w rynku. Korzystając z naszego rozwiązania klienci otrzymują dostęp do elastycznego modelu płatności, co prowadzi do znacznych oszczędności w zakresie nakładów inwestycyjnych i obniżenia całkowitego kosztu posiadania rozwiązania. Nie ma na rynku porównywalnego rozwiązania infrastrukturalnego, które zapewnia dostęp do krytycznej infrastruktury SAP na takim poziomie bezpieczeństwa i efektywności energetycznej przy optymalnych czasach transferu danych w całej Europie. Dodatkowo, Beyond.pl jest w 100% zasilany zieloną energią i oferuje najatrakcyjniejszą efektywność energetyczną na rynku CEE, co zapewnia minimalizację śladu węglowego infrastruktury SAPmówi Wojciech Stramski, Prezes Zarządu Beyond.pl.

Platforma jest kompletnym rozwiązaniem infrastrukturalnym dedykowanym dla wszystkich firm, które wykorzystują rozwiązania SAP na bazie danych HANA, w tym m.in. SAP ERP, SAP S/4HANA, SAP BW. Rozwiązanie jest dostarczana w pełni jako usługa (as a service), co pozwala uniknąć wstępnych inwestycji, eliminuje koszty wynikające z prowadzenia infrastruktury we własnym zakresie oraz dostarcza najnowocześniejszą infrastrukturę spełniającą wymagania platformy bazodanowej HANA. Beyond.pl zapewnia ponadto kompleksowe wsparcie SAP w zakresie rozwoju i administracji środowisk utrzymywanych na platformie poprzez ścisłą współpracę z renomowanych partnerami SAP.

Cechą wyróżniającą nowe rozwiązanie jest fizyczna lokalizacja dedykowanego środowiska dla systemów SAP. Cała infrastruktura jest zlokalizowana w Beyond.pl Data Center 2 w Poznaniu, które jest jednym z trzech najbezpieczniejszych centrów danych w Unii Europejskiej. Utrzymywanie systemów SAP w data center o standardzie bezpieczeństwa ANSI/TIA-942 Rated 4 jest gwarancją najwyższego poziomu bezawaryjności, co dla rozwiązań klasy enterprise takich jak SAP jest kluczowe. Ponadto dzięki atrakcyjnej ofercie łączności i strategicznemu położeniu Poznania na mapie Europy Beyond.pl zapewnia optymalny czas transferu danych do kluczowych lokalizacji na Starym Kontynencie, co jest szczególnie ważne dla międzynarodowych firm o rozproszonych środowiskach SAP.

Obsługujemy ponad 34.000 klientów SAP na całym świecie, a to co widzimy na rynku to stale rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania infrastrukturalne HANA dostarczane w modelu as-a-service. Co więcej, firmy stają się coraz bardziej świadome swoich strategii alokowania kapitału i nie wszystkie są zainteresowane wdrażaniem oraz utrzymaniem wewnętrznych serwerowni lub inwestowaniem w sprzęt i systemy operacyjne w modelach jednorazowych. Dzięki połączeniu oferty HPE GreenLake z najnowocześniejszą infrastrukturą kampusu Beyond.pl, najwyższego poziomu bezpieczeństwa, efektywnością energetyczną, łącznością oraz usługami powstała unikalna oferta utrzymania środowisk SAP, która pozwala na przejście z tradycyjnych, kapitałochłonnych modeli on-premise na bardziej optymalne rozwiązania as a servicemówi Marcin Szymanik, Service Provider Sales w Hewlett Packard Enterprise Polska.

Platforma stworzona przez Beyond.pl we współpracy z HPE jest jednym z najbardziej zielonych środowisk dla rozwiązań SAP dostępnych na rynku. To efekt podejścia do zrównoważonego rozwoju, który jest wpisany w DNA obu partnerów. Data Center 2 Beyond.pl jest w 100% zasilane zieloną energią i jest jednym z najbardziej efektywnych energetycznie centrów danych w Europie ze wskaźnikiem efektywności energetycznej PUE na poziomie 1.2. Z kolei HPE GreenLake zapewnia klientom elastyczną ofertę w formie usługi, dzięki której płacą tylko za wykorzystaną moc, upraszczają swoje obciążenia co pozwala oszczędzać energię i zmniejszać negatywny wpływ na środowisko.

 

Informacja prasowa do pobrania: