Wojciech Stramski Prezesem Beyond.pl

Wojciech Stramski został nowym Prezesem Zarządu Beyond.pl

Po konsultacji ze swoim dyrektorem generalnym Amanem Khanem oraz w związku z nieprzewidzianymi okolicznościami wywołanymi przez COVID-19, a także z jego osobistych powodów, Rada Nadzorcza Beyond.pl zaakceptowała decyzję Amana Khana o rezygnacji z pełnionej funkcji. W związku z tym, decyzją Rady Nadzorczej, na stanowisko CEO Beyond.pl został powołany Wojciech Stramski. Nowy prezes będzie osobiście nadzorował strategiczny projekt Beyond.pl dotyczący rozwoju i rozbudowy Kampusu Data Center Beyond.pl. Wojciech Stramski związany jest ze spółką od pięciu lat, wcześniej zasiadał w Radzie Nadzorczej.

W skład trzyosobowego zarządu wchodzą także Wiceprezes i założyciel Beyond.pl – Michał Grzybkowski oraz Piotr Cegieła, CFO.

– Infrastruktura kolokacyjna i chmurowa Beyond.pl wyznacza branżowe standardy na rynku polskim. Nasze flagowe centrum danych DC2 posiada najwyższą klasę bezpieczeństwa, potwierdzoną międzynarodowym certyfikatem Rated 4 ANSI/TIA 942. Kampus Beyond.pl w Poznaniu jest jednym z niewielu miejsc w Polsce, które umożliwia świadczenie usług kolokacyjnych o dużej gęstości mocy. Pozwala nam to wspierać międzynarodowych graczy świadczących usługi w modelu Software as a Service (SaaS) oraz globalnych dostawców chmury obliczeniowej (Hyperscalers), dla których Polska to strategiczny punkt wejścia do Europy Środkowej i Wschodniej, mówi Wojciech Stramski.

– Kampus Beyond.pl, idealnie położony w połowie drogi między Warszawą a Berlinem, składa się z dwóch światowej klasy centrów danych oferujących łączną moc 8 MW i kolejne 30 MW w obiektach w fazie rozbudowy. Beyond.pl zapewnia globalnym dostawcom usług chmurowych idealne warunki dla infrastruktury IT, służące jako centrum usług dla całej Europy Środkowej”, dodał nowy prezes Beyond.pl.

Wojciech Stramski jest absolwentem University od Southern California, gdzie ukończył kierunek Business Administration Global Management. Karierę rozpoczynał w międzynarodowej korporacji doradczej KPMG, przechodząc później do globalnych korporacji Altria oraz Honeywell. Przez ostatnie lata pełnił szereg funkcji zarządczych i nadzorczych. Pracował dla takich firm jak Kulczyk Holding, Kulczyk Tradex, PEKAES S.A., Ciech S.A., Stanusch Technologies. Prywatnie inwestuje w ekosystem startupowy w Polsce, prowadząc z sukcesem ostatnio projekt Lab4Motion. Jest założycielem funduszu DeepChange Ventures, który specjalizuje się w inwestowaniu w technologie wspierające zrównoważony rozwój.

Do pobrania: