Wyróżnienie w konkursie Best in Cloud

Beyond.pl został wyróżniony w konkursie organizowanym przez redakcję „Computerworld” (IDG) Best in Cloud 2018. Nagroda powędrowała do poznańskiej firmy w kategorii „Bezpieczna chmura”. Zgłoszony produkt to Chmura dla Biznesu, czyli cloud oparty o technologię VMware. Innowacyjność usługi opiera się na bezpiecznej infrastrukturze i architekturze, autonomicznych środowiskach w dwóch lokalizacjach oraz własnemu zespołowi administracyjnemu.

– Bezpieczeństwo danych to jedna z kluczowych wartości dla naszej firmy, dlatego wyjątkowo cieszy nas wyróżnienie w tej kategorii – mówi wiceprezes Beyond.pl Bartłomiej Danek. – Dodatkowo o nagrodzeniu naszego rozwiązania zadecydowało grono uznanych CIO z różnych branż. Zagwarantowało to obiektywność wyboru, ale także dowiodło, że cloud computing znajduje szerokie zastosowanie w biznesie – dodaje.

Usługa Chmura dla Biznesu to bezpieczne i skalowalne środowisko IT umożliwiające dynamiczne uruchomienie, przetwarzanie oraz przechowywanie zasobów firmowych w dwóch centrach danych Beyond.pl w Poznaniu. Klienci do dyspozycji mają dwa rodzaje clouda tworzonego w oparciu o wirtualizator VMware – dedykowanego oraz publicznego.

Innowacyjne cechy produktu zaprezentowane w zgłoszeniu konkursowym:

1. Najwyższy standard bezpieczeństwa przechowywanych w chmurze danych potwierdzony jedynym w Europie Środkowo-Wschodniej certyfikatem Rated 4 wg ANSI/TIA-942 dla Data Center 2. W obu centrach danych Beyond.pl system zarządzania bezpieczeństwem informacji jest zgodny z normą ISO 27:0001. Usługę Chmura dla Biznesu skonfigurowano według najlepszych praktyk w zakresie ochrony zasobów.

2. Dwa autonomiczne środowiska VMware zlokalizowane w dwóch oddzielnych lokalizacjach geograficznych spiętych własnym, redundantnym ringiem światłowodowym. Ring przebiega przez najważniejsze punkty dostępu w Poznaniu. Standaryzacja środowisk została wykonana na podstawie dokumentacji VMware Validated Designs oraz twórczej pracy zespołu administratorów ds. wirtualizacji w Beyond.pl.

3. Własny zespół administracyjny z 10-letnim doświadczeniem w zakresie zarządzania obecnie największą w Polsce komercyjną chmurą VMware (nagroda za największy w Polsce obrót VMware Cloud Provider Program za 2017 rok).

Więcej informacji o konkursie