Beyond.pl Data Center 2 okiem Spider’s Web

Wygląda jak tajny obiekt wojskowy i jest równie bezpieczny – tak o Beyond.pl Data Center 2 pisze Szymon Radzewicz ze Spidersweb. W swoim artykule dziennikarz podkreśla, jak istotnym narzędziem do oceny centrów danych jest certyfikacja obiektu i co wyróżnia obiekt o standardzie Rated 4.

Spider’s Web to jeden z najpopularniejszych polskich serwisów o tematyce technologicznej, tworzony przez grupę niezależnych blogerów z doświadczeniem prasowym. Celem serwisu jest stworzenie opiniotwórczego źródła informacji i analiz na temat rynku technologii.
 
 
– W Poznaniu istnieje obiekt, który gwarantuje ciągłość działania niezależnie od skrajnych warunków – pisze o Data Center 2 Szymon Radzewicz.   … klienci chcący wybrać centrum danych dla własnego biznesu mają niełatwy orzech do zgryzienia. Przedstawiciele każdego Data Center twierdzą, że to właśnie ich obiekt jest tym „naj” – najbardziej niezawodnym, najbardziej odpornym, najbardziej bezpiecznym, najbardziej nowoczesnym. Wybór jest trudny o tyle, że w przypadku działalności centrów danych cena nie zawsze gra najważniejszą rolę. O wiele istotniejsza jest ciągłość działania. Straty wizerunkowe spowodowane kilkugodzinną awarią wielkiego sklepu internetowego są znacznie bardziej dotkliwe niż opłaty za usługi Data Center. Właśnie dlatego bardzo dobrym narzędziem oceny centrów danych jest stopień certyfikacji.

Przeczytaj cały artykuł na Spider’s Web