Chmura obliczeniowa na Poland Business Run

7 polskich miast, 16980 uczestników – tak wyglądała 7 edycja Poland Business Run. W samym tylko Poznaniu rejestracja zakończyła się w 80 minut. Tak duże przedsięwzięcie wymagało dużej mocy obliczeniowej, którą zapewniło Beyond.pl.

– W 2014 roku nasza strona i system nie wytrzymały zbyt dużego ruchu w dwóch najgorszych momentach. Były to minuty przed końcem akcji Pomagam Bardziej (system dotacyjny wspierający beneficjentów) oraz moment kiedy biegacze chcieli sprawdzić swoje wyniki. Po biegu postanowiliśmy, że przygotujemy się lepiej do kolejnych edycji z nowym partnerem – mówi Tim Oldenburg z firmy CenturyLink, współorganizatora biegu.

Trudno jest oszacować ruch jaki będzie na tak popularnym wydarzeniu. Przez większą część roku ruch na stronach Poland Business Run jest niewielki. Jego nagły wzrost następuje w dniu otwarcia rejestracji drużyn oraz drugi moment to dzień biegu, gdy organizatorzy publikują wyniki.

– Organizatorzy w momentach zwiększonego zainteresowania potrzebują rozwiązania, które daje możliwość dopasowania mocy obliczeniowej do aktualnego obciążenia a przy tym jest zoptymalizowane pod kątem kosztów. Dzięki zastosowaniu chmury obliczeniowej w dowolnym momencie można zwiększać lub zmniejszać moc. Jest to rozwiązanie znacznie korzystniejsze niż zakup fizycznych serwerów, który związany byłby z poniesieniem sporych inwestycji. Natomiast przez większość roku jego możliwości wykorzystywane byłyby w niewielkim procencie. – tłumaczy Bartosz Misiaszek z Beyond.pl

Przeczytaj cały tekst na Wirtualnych Mediach.