Chmura obliczeniowa w polskim e-biznesie (Raport)

Polski biznes już powszechnie korzysta z rozwiązań cloudowych. Analitycy z IDC szacują, że firmy wydają obecnie 15% budżetu IT na usługi chmurowe, a w niedługim czasie wydatki mają wzrosnąć do 35%. W ankiecie przeprowadzonej przez e24cloud, na pytanie z jakiej infrastruktury IT korzystają badani, usługi chmurowe ustępowały tylko serwerom in-house.

Z badania wynika, że popyt na usługi typu cloud będzie nadal wzrastał. Na pytanie o zwiększenie infrastruktury IT w swojej firmie, ankietowani deklarowali: inwestycje w dodatkowy serwer lub serwery wirtualne (44 proc.) oraz dodatkowe backupy (25 proc.). Tylko 21 proc. Badanych nie deklarowało żadnych planów rozbudowy infrastruktury IT.

– Coraz częściej do głosu w kontekście chmury obliczeniowej zaczyna dochodzić model hybrydowy. Chmura hybrydowa to kompromis, w których część zasobów może być administrowana za pomocą wewnętrznej infrastruktury, natomiast druga część poprzez usługi oparte na chmurze obliczeniowej dostawcy. Daje to możliwość dopasowania środowiska do konkretnej części biznesu przedsiębiorstwa – tłumaczy Tomasz Sobol, Dyrektor Marketingu Beyond.pl.

Zapraszamy do przeczytania raportu w Nowy Marketing