Grupa Cichy-Zasada, lider branży dealerskiej, przenosi się do chmury. Projekt cyfrowej transformacji obsługuje Beyond.pl

Grupa Cichy-Zasada, największa firma dealerska w Polsce, rozpoczyna projekt cyfrowej transformacji obszaru IT. Spółka zdecydowała o migracji 100% zasobów do chmury utrzymywanej i zarządzanej przez Beyond.pl, lidera zielonych i bezpiecznych usług data center i  cloud w Polsce.

Projekt technologicznej transformacji spółki ma związek z konsolidacją i dynamicznym rozwojem Grupy Cichy-Zasada oraz wzrostem oczekiwań klientów w zakresie sprawnej i multi-kanałowej obsługi. Największa grupa dealerska w Polsce, która powstała w 2020 r. w wyniku połączenia spółek AHC Grupa Cichy, Rowiński-Wajdemajer oraz Auto Special, zdecydowała o całkowitej rezygnacji z samodzielnego utrzymywania infrastruktury IT na rzecz środowisk chmurowych, które będą wykorzystane do utrzymania krytycznych systemów biznesowych grupy: dealerskiego DMS, serwisu klienckiego, finansowego oraz logistycznego.

— Rynek, na którym działamy jest coraz bardziej wymagający i przechodzi głęboką transformację. Dealer zajmuje się dzisiaj nie tylko sprzedażą samochodów czy serwisem i sprzedażą części, ale także usługami finansowymi, ubezpieczeniowymi i doradztwem. Restrykcyjne regulacje w obszarze emisji spalin i zielona transformacja branży, przerwane łańcuchy logistyczne, konieczność wprowadzania nowych modeli funkcjonowania opartych na rozwiązaniach cyfrowych i duża nieprzewidywalność, w jakiej działamy wymagają dużego wsparcia ze strony technologii i diametralnie innego spojrzenia na rolę IT w biznesie – mówi Karol Obiegły, Prezes Zarządu w Grupa Cichy-Zasada. Dlatego po fuzji, jednym z naszych priorytetów stała się gruntowna analiza potrzeb i wybór optymalnego scenariusza zarządzania infrastrukturą IT na kolejne lata. Naszym celem było zwiększenie bezpieczeństwa w obszarze IT, które ma bezpośrednie przełożenie na ciągłość biznesową. Ważna była także elastyczność rozwoju rozwiązania w kontekście dalszej ekspansji oraz transparentne rozliczanie wydatków IT w czasie bez ponoszenia jednorazowo dużych inwestycji – dodaje Karol Obiegły.

Karol Obiegły, Prezes Zarządu Grupa Cichy-Zasada

Jeden partner, pełne wsparcie

Na początku 2022 roku na partnera projektu chmurowej transformacji Grupa Cichy-Zasada wybrała Beyond.pl, dostawcę zielonych usług chmurowych oraz operatora zrównoważonych i najbezpieczniejszych centrów przetwarzania danych w UE. Na początkowym etapie współpracy do zadań spółki należało doradztwo w wyborze optymalnej architektury chmurowej oraz wsparcie w migracji firmowych zasobów do zaprojektowanego środowiska. Aktualnie Beyond.pl odpowiada za utrzymanie i rozwój środowisk chmurowych klienta we własnych ośrodkach przetwarzania danych oraz świadczy usługę Disaster Recovery Center, w ramach której na bieżąco są tworzone i utrzymywane kopie bezpieczeństwa spółki. Beyond.pl jest jedynym dostawcą usług chmury dla Grupy Cichy-Zasada.

— Nawiązaliśmy współpracę ze względu na szeroki wachlarz i jakość oferowanych usług. Z Beyond.pl jako partnerem zyskaliśmy dostęp do wykwalifikowanej kadry IT o zróżnicowanym zapleczu technologicznym oraz globalnych dostawców infrastruktury i usług IT. Krytycznym aspektem było zapewnienie naszym środowiskom chmurowym niezawodności, a firmie stałego dostępu do danych. Stąd wybór jednego z najbezpieczniejszych centrów przetwarzania danych w Unii Europejskiej jako miejsca, w którym stworzyliśmy i rozwijamy naszą chmurę. Bardzo ważnym benefitem naszej cyfrowej zmiany jest przejście na zrównoważony model utrzymania infrastruktury. Powierzając utrzymanie firmowych zasobów w serwerowniach zasilanych wyłącznie zieloną energią, obniżamy ślad węglowy generowany przez naszą infrastrukturę IT i dokładamy swoją cegiełkę do zielonej transformacji branży – komentuje Krzysztof Jędraszak, Pełnomocnik Zarządu ds. IT w Grupa Cichy-Zasada.

Lider branży dealerskiej, po przeanalizowaniu kilku scenariuszy i technologii chmurowych przedstawionych przez Beyond.pl, zdecydował się zbudować swoje środowisko w oparciu o rozwiązanie wirtualizacyjne VMware. Krytyczne systemy klienta działają w modelu active-active, w środowiskach chmurowych utrzymywanych w Data Center 1 oraz Data Center 2 usytuowanych w różnych lokalizacjach w Poznaniu połączonych prywatnym ringiem światłowodowym.

Firmy w coraz większym stopniu przenoszą usługi do świata online, a ciągłość działania i stały dostęp do danych stały się priorytetem wszystkich nowoczesnych przedsiębiorstw. Nie można pozwolić na przestoje, a tym samym niedostępność usług i niezadowolenie klienta. Jako partner w transformacji technologicznej minimalizujemy ryzyko braku dostępności infrastruktury IT. W ramach dostarczanych usług łączymy elastyczność chmury z wysokimi standardami bezpieczeństwa światowej klasy infrastruktury data center, która dodatkowo jest bardzo zrównoważona. To unikalna kombinacja na polskim i regionalnym rynku, która leży u podstaw naszej kooperacji z Grupą Cichy-Zasada – zwraca uwagę Wojciech Stramski, CEO Beyond.pl.   

Grupa Cichy-Zasada jest kolejną firmą, która wybrała Beyond.pl na partnera w projekcie chmurowej transformacji. Aktualnie Beyond.pl współpracuje z ponad 500 klientami świadcząc usługi za zakresu wsparcia infrastruktury IT, w tym kolokacji, chmury w modelu publicznym, prywatnym i multi-cloud oraz rozwiązań hybrydowych.

***

Grupa Kapitałowa Cichy-Zasada: Największa firma dealerska w branży motoryzacyjnej w Polsce. Grupa działa w 29 salonach, zlokalizowanych w 8 miastach, a w swoim portfelu posiada renomowane marki motoryzacyjne takie jak Volkswagen Samochody Osobowe, Škoda, Audi, Seat, Cupra i Volkswagen Samochody Dostawcze, z którymi spółka współpracuje już od 30 lat. Grupę Cichy-Zasada tworzy zespół specjalistów, którzy doskonale znają się na tym, co robią.

Łącząc swoje siły oraz umiejętności, nie tylko korzystamy ze zjawiska synergii, ale również tworzymy przyjazne środowisko do budowania trwałych biznesowych i międzyludzkich relacji. Nasze otoczenie jest dla nas bardzo ważne. Działamy rozważnie, dbając zarówno o współpracowników, jak i partnerów. Właśnie dlatego stawiamy przed sobą realne cele, uwzględniające potrzeby każdej ze stron. Więcej na https://cichy-zasada.pl/

Informacja prasowa do pobrania: