„ITwiz”: Rynek Cloud Computing. Wywiad z Bartłomiejem Dankiem

W wydaniu jubileuszowym ITwiz wiceprezes Beyond.pl Bartłomiej Danek opowiada o dojrzałości polskich firm w zakresie wykorzystania potencjału chmury obliczeniowej i modelu multicloud, zróżnicowaniu technologii chmurowych, lokalnych firmach rozwijających skrzydła na rynkach zagranicznych, a także o modelu biznesowym, nowych usługach i planach Beyond.pl.

Oceniając ostatnie 30 lat rozwoju polskiej branży IT, Bartłomiej Danek przyznaje, że dopiero teraz zaczyna być z niej dumny. – Jestem pod wrażeniem jak firmy z naszego kraju „rozpychają” się na arenach międzynarodowych i oferują unikalne rozwiązania. Cieszę się, że ich aktywność na świecie nie bazuje na taniej sile roboczej, ale na doskonałej wiedzy, doświadczeniu i(lub) przełomowych rozwiązaniach – zaznacza wiceprezes.

– Moją ambicją jest to, aby Beyond.pl był najlepszym dostawcą w swoim segmencie rynku. Nie zamierzamy konkurować́ ceną, tylko jakością̨, innowacyjnością̨ i elastycznością̨ w wyborze usług. W wyborze rozwiązania, które na daną chwilę jest najdogodniejsze dla klienta. Nie chcę, aby Beyond.pl był znany z tego, że jest najtańszy, chcę natomiast, aby był znany z tego, że jest najlepszy. Obecnie przygotowujemy się do wydzielenia dedykowanego zespołu realizującego projekty globalne. Już dziś mamy rozwiązania skierowane do tego typu firm. Wynika to z faktu, że obsługujemy wielu klientów o światowej skali działalności, w tym lokalne oddziały globalnych koncernów – mówi Danek.

Pełny wywiad dostępny w wydaniu jubileuszowego Magazynu ITwiz – 30 lat transformacji branży IT w Polsce oraz na itwiz.pl.