Outsourcing Portal: Rynek Data Center rośnie w siłę!

Rynek Data Center, jako jedyny w sektorze IT, odnotował wzrost na poziomie 1.8%. Ten trend na pewno będzie kontynuowany w 2016 roku. Wobec stale powiększającej się ilości danych, wzrasta potrzeba poszukiwania skutecznych i nowoczesnych rozwiązań.

W najbliższych latach ponad 80% procesów biznesowych zostanie zmodernizowanych pod kątem Big Data. Kluczem do sukcesu firm jest dobry dobór narzędzi IT do właściwej analizy danych. W ciągu jednej minuty wysyłanych jest ponad 7 milionów wiadomości w serwisie Facebook, ponad 4 mln zapytań w wyszukiwarce Google, 438 tys. zapytań w Wikipedii oraz 194 tys. pobranych aplikacji mobilnych.

Wszystkie te procesy potrzebują odpowiedniej infrastruktury sieciowej. Idealnym rozwiązaniem jest chmura obliczeniowa, z której korzystają już nie tylko mało i średnie przedsiębiorstwa, ale także największe firmy oraz w coraz większym stopniu administracja.

– Popularność usług w chmurze wiąże się z coraz większą dbałością właścicieli przedsiębiorstw o klienta. Nieustanna konkurencja powoduje, że aby zyskać przewagę nad rywalem, trzeba znaleźć takie rozwiązanie, które zyska odzwierciedlenie w usprawnieniu biznesu i wzroście słupków sprzedaży – tłumaczy Łukasz Polak.

Zapraszamy do zapoznania się z infografiką i całym artykułem w Outsourcing Portal.