TechUp 2 meeting w Data Center 2

25 września w przestrzeni konferencyjnej Data Center 2 odbyła się druga edycja spotkania TechUp współorganizowanego przez Vernity i Beyond.pl. Prelekcja Beyond.pl dotyczyła wyboru platformy wirtualizacji.

Michał Kwiatkowski (IT Project Manager / Solution Architect w Beyond.pl) zaprezentował aspekty, na które warto zwrócić uwagę decydując się na chmurę obliczeniową, m.in. stosowaną technologię do wirtualizacji zasobów, wsparcie klienta czy katalog usług.

– To, gdzie znajdują się dane Klienta jest bardzo ważne w przypadku przetwarzania danych wrażliwych i nowej ustawy o ochronie danych osobowych RODO. Decydując się na chmurę obliczeniową w Beyond.pl, bez względu na wybór wirtualizatora, Klient ma pewność, że Jego dane będą przetwarzane lokalnie w centrum danych w Poznaniu – przekonuje Kwiatkowski.

– Przestrzeń konferencyjna w Data Center 2 powstała z myślą o spotkaniach dla osób, które szukają praktycznej wiedzy o chmurze obliczeniowej, chcą podzielić się swoimi doświadczeniami i pomóc innym entuzjastom clouda w jeszcze efektywniejszej pracy z danymi. TechUp Vernity to jedno z wydarzeń kierowanych do grona specjalistów IT organizowanych przez Beyond.pl wraz z partnerami. – mówi Tomasz Sobol, CMO w Beyond.pl.