Wnet wybiera kolokację w centrum danych Beyond.pl

Międzynarodowa firma telekomunikacyjna Wnet zwiększa obecność w Polsce. Spółka rozpoczęła współpracę z Beyond.pl, dostawcą usług data center i chmury. W należącym do Beyond.pl Data Center 2, jednym z pięciu najbezpieczniejszych centrów danych w Unii Europejskiej, Wnet kolokuje infrastrukturę IT i uruchomił punkt styku z własną siecią.

Wnet to amerykańskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne dysponujące siecią własnych światłowodów o długości ponad 7500 km, ponad 6000 punktów styku (PoP) na świecie
i obsługuje ponad 4500 dużych przedsiębiorstw. Spółka działa w 11 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Polsce oraz na Ukrainie, gdzie jest głównym dostawcą usług internetowych, łącz L2 ethernet, DWDM, telefonii IP, telewizji oraz administracji zarządzania IT.

W związku z atakami na infrastrukturę krytyczną na Ukrainie, w tym centra danych i sieci telekomunikacyjne, a także problemy z dostępnością energii Wnet zwiększa kooperację
z dostawcami usług data center w Polsce.

– Po drobiazgowej analizie zdecydowaliśmy się na współpracę z Beyond.pl. Naszym priorytetowym kryterium wyboru był standard bezpieczeństwa obiektu oraz jego efektywność energetyczna. Wskaźnik PUE na poziomie 1.2 w Data Center 2 Beyond.pl to gwarancja, że koszty energii będą niższe niż w konkurencyjnych obiektach. Doceniamy również zasilanie obiektu w zieloną energię, co dla naszych międzynarodowych klientów ma coraz większe znaczenie – mówi Alexey Kleschevnikov, Founder i CEO Wnet US. Istotną kwestią podczas wyboru dostawcy było też jego zaplecze telekomunikacyjne. Beyond.pl mocno wyróżnił się w tym zakresie, zarówno pod kątem dostępu do kluczowych europejskich punktów wymiany ruchu, niskiego czasu przesyłu danych, możliwości łączności z chmurami publicznymi, jak i bardzo rozwiniętej łączności w samej Polsce. Pozwoliło nam to zrealizować nasz drugi projekt czyli budowę ringu światłowodowego pomiędzy Ukrainą, a Poznaniem, Warszawą i Krakowem, gdzie mieści się nasz lokalny oddział. 

Alexey Kleschevnikov, Founder i CEO Wnet US

Wnet w Beyond.pl Data Center 2 kolokuje infrastrukturę IT swoich klientów oraz utrzymuje punkt styku z własną siecią (PoP). Data Center 2 to aktualnie jedyne w Polsce i jedno z pięciu w Unii Europejskiej centrum danych posiadające najwyższy poziom bezpieczeństwa i dostępności usług (99,995%), co jest potwierdzone niezależną certyfikacją ANSI/TIA-942 na poziomie Rated 4. Od momentu uruchomienia poznańskiego obiektu w 2016 r. jego dostępność wynosi 100%. Z kolei od 2020 roku obiekt jest zasilany wyłącznie energią odnawialną.

W obliczu dużej niepewności makroekonomicznej, zmienności, rosnących cen energii, inflacji i wyzwań związanych z bezpieczeństwem, firmy coraz częściej szukają alternatywnych lokalizacji dla swoich zasobów IT. Dzięki strategicznemu położeniu Poznania w centrum Europy i optymalnych czasach przesyłu danych na trasie Wschód-Zachód oraz Północ-Południe stajemy się preferowanym partnerem dla firm, które szukają miejsca dla swojej infrastruktury IT. Nasze standardy bezpieczeństwa data center i niższe niż w większości krajów europejskich ceny energii to kolejne kryteria przemawiające na naszą korzyść – zauważa Wojciech Stramski, CEO Beyond.pl.

Wnet to kolejny podmiot telekomunikacyjny, który wybrał Beyond.pl do kolokowania swojej infrastruktury IT. Spółka od początku działalności jest neutralna telekomunikacyjnie – współpracuje z kluczowymi operatorami Tier 1, firmami regionalnymi, jak i graczami lokalnymi. Centra danych Beyond.pl zapewniają dostęp do kluczowych europejskich punktów wymiany ruchu jak DE-CIX we Frankfurcie, BCIX w Berlinie, Peering.cz w Pradze czy EPIX z Polski oraz 360+ platformami chmurowymi i SaaS oraz 760+ centrami danych na całym świecie za pośrednictwem usług sieciowych Megaport.

***

O WNET.Global: Obecnie WNET.Global obsługuje ponad 6000 budynków, oferując najemcom i firmom Internet światłowodowy o symetrycznej przepustowości w najnowszym standardzie FTTS (Fiber-To-The-Subscriber) i prędkości od  1 Gbps do 10 Gbps. Wszystkie budynki są bezpośrednio podłączone do 100-gigabitowej sieci szkieletowej poprzez łącze 10-gigabitowe. Usługi świadczone przez WNET zapewniają SLA na poziomie 99,5% (i więcej) z całodobowym proaktywnym wsparciem i monitoringiem w czasie rzeczywistym. Sieć WNET jest w pełni redundantna – wszystkie urządzenia, w tym centra biznesowe, posiadają niezależne źródła zasilania, zapewniające ciągłość pracy przez minimum 4 godziny w przypadku braku zasilania.

Centrala firmy znajduje się w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Jednolita sieć obejmuje 11 krajów, 100 miast, 40 punktów wymiany ruchu internetowego (IXPs), 6000 punktów obecności i obsługuje ponad 4500 dużych klientów. Sieć posiada połączenia z ponad 1500 operatorami na całym świecie i znalazła się w TOP-100 pod względem interkonektywności. Więcej można znaleźć na stronie: https://wnet.global

O WNET.Poland: WNET.Poland działa na polskim rynku od 2016 roku. Siedziba firmy znajduje się w Krakowie. Firma posiada własną sieć światłowodową w największych miastach takich jak Kraków i Warszawa świadcząc usługi dostępu do Internetu w segmencie B2C (TM Domonet), B2B oraz B2O; usługi głosowe, hosting sprzętu, a także outsourcing infrastruktury IT. Więcej na https://w-net.eu

 

Pobierz informację prasową: