NTT DATA Business Solutions sp. z o.o. i Beyond.pl uruchamiają strategiczną współpracę

NTT DATA Business Solutions sp. z o.o., Platynowy Partner SAP©, specjalizujący się we wdrożeniach i utrzymaniu systemów SAP oraz Managed Services oraz Beyond.pl, dostawca bezpiecznych usług data center, chmury i Managed Services nawiązały strategiczny alians. Celem współpracy jest wsparcie cyfrowej transformacji firm poprzez dostarczanie jednych z najbezpieczniejszych w regionie Europy usług utrzymania środowisk IT.  

Na podstawie zawartej umowy NTT DATA Business Solutions będzie utrzymywać środowiska swoich klientów w prywatnej chmurze obliczeniowej w Beyond.pl Data Center 2. Jest to aktualnie jedyne centrum danych w Unii Europejskiej posiadające zarówno normę EN 50600 Klasa 4, jak i certyfikat ANSI/TIA-942 Rated 4, które potwierdzają najwyższe standardy bezpieczeństwa dla obiektów data center. Co ważne, od uruchomienia w 2016 roku, obiekt Beyond.pl charakteryzuje się 100% dostępnością usług. Jakość usług i ich zgodność z międzynarodowymi standardami potwierdzają również dodatkowe certyfikaty posiadane przez Beyond.pl: ISO 27001, PCI DSS, SOC 2 typ 1 oraz typ 2. Z nowej oferty będą korzystać europejscy klienci NTT DATA Business Solutions, m.in. z Polski, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Luksemburga, Czech, Słowacji. 

Dziś bardziej niż kiedykolwiek korzystanie z najlepszej jakości centrów danych dla krytycznych systemów i danych jest sposobem na budowanie bezpieczeństwa biznesu. Priorytetem NTT DATA Business Solutions jest jak najlepsza opieka nad rozwiązaniami naszych klientów, stąd w zakresie usług utrzymania środowisk IT zdecydowaliśmy się na uruchomienie kooperacji z Beyond.pl. Obiekt Data Center 2 to światowej klasy centrum danych, dzięki czemu w zakresie usług związanych z systemami IT nasza oferta staje się propozycją z najwyższej półki – mówi Piotr Grzegorski, Prezes Zarządu w NTT DATA Business Solutions sp. z o.o.    

Uruchomienie współpracy między spółkami jest także odpowiedzią na potrzeby klientów NTT DATA Business Solutions w zakresie zrównoważonej transformacji cyfrowej. Utrzymanie środowisk IT w centrum danych Beyond.pl oznacza istotną redukcję śladu węglowego. Jest to możliwe, ponieważ Data Center 2 jest w 100% zasilane zieloną energią i charakteryzuje się najbardziej korzystnym w regionie wskaźnikiem efektywności energetycznej PUE na poziomie 1.2.  

Współpraca Beyond.pl i NTT DATA Business Solutions to dla firm pracujących na rozwiązaniach SAP optymalna propozycja biznesowa. Łączymy to co najlepsze z obu naszych spółek, aby biznes klientów działał bez żadnych zakłóceń. Kluczowe aplikacje biznesowe są podwójnie zabezpieczone – w wymiarze operacyjnym i infrastrukturalnym. Zespół Beyond.pl od wielu lat obsługuje infrastrukturę IT wymagających klientów, mamy duże doświadczenie, know-how i zaplecze techniczne do utrzymywania rozbudowanych środowisk IT. Przedsiębiorstwa z Polski i Europy wybierają nas, ponieważ łączymy bezpieczeństwo, kompleksowe wsparcie IT inżynierów oraz efektywność kosztową – mówi Wojciech Stramski, Prezes Zarządu w Beyond.pl. Dla wielu obecnych i przyszłych klientów NTT DATA Business Solutions dodatkową wartością będzie także nasze zrównoważone podejście do utrzymywania środowisk IT. Z własnego doświadczenia wiemy, że spółki korzystające z rozwiązań SAP to liderzy ESG w swoich sektorach, którzy coraz częściej poszukują partnerów technologicznych podzielających ich wartości w zakresie odpowiedzianego biznesu.  

Od lewej: Piotr Grzegorski, Prezes Zarządu NTT DATA Business Solutions sp. z o.o. oraz Wojciech Stramski, CEO Beyond.pl

Wykorzystanie przez NTT DATA Business Solutions bezpiecznych i niskoemisyjnych centrów danych Beyond.pl jako wsparcie infrastrukturalne i techniczne, pozwala skupić się organizacji na dalszym rozwoju w obszarze consultingu SAP i umacnianiu pozycji lidera cyfrowej transformacji. Realizowane projekty oparte są na rozwiązaniach SAP oraz szeroko pojętych biznesowych usługach IT oferowanych przez NTT DATA Business Solutions, przy wykorzystaniu własnej chmury obliczeniowej oraz usług wsparcia i zdalnej administracji. 

Nasza współpraca to odpowiedź na potrzeby klientów, dla których bezpieczeństwo krytycznych aplikacji ma najwyższy priorytet. Naszym celem jest dostarczanie najwyższej jakości usług w każdym wymiarze, zarówno wdrożeń SAP, wsparcia aplikacyjnego, jak i od strony środowiska przetwarzania danych. Partnerstwo z Beyond.pl pozwala nam wejść na wyższy poziom jakości w dostarczaniu naszych usług, wzbogacenie naszej oferty kierowanej do lokalnych klientów, jak i wzmocnienie roli Polski w naszej europejskiej strategii rozwoju usług data center – mówi Yves Flamant, Head of Cloud Infrastructure Services Poland, Global Managed Services, NTT DATA Business Solutions AG. 

*** 

O NTT DATA Business Solutions 

NTT DATA Business Solutions jest platynowym partnerem SAP, a także w ramach współpracy globalnej – partnerem Microsoft oraz AWS Advanced Consulting. NTT DATA Business Solutions w Polsce jest również partnerem IBM. Spółka napędza innowacje – od doradztwa i wdrożeń, po usługi zarządzane, nieustannie dokładając starań, aby dostarczać jak największą wartość firmom i ich pracownikom. NTT DATA Business Solutions czerpie z wyjątkowego doświadczenia w zakresie rozwiązań SAP, aby łączyć działalność i cele swoich klientów z najnowszymi technologiami. Jako część NTT DATA Group, globalnego partnera strategicznego SAP, NTT DATA Business Solutions oferuje dostęp do innowacyjnych rozwiązań i technologii, wnosząc istotny wkład w innowacje i długoterminowy sukces biznesowy swoich klientów. NTT DATA Business Solutions zatrudnia ponad 13 500 osób w 30 krajach. W Polsce NTT DATA Business Solutions sp. z o.o. jest jednym z liderów projektów transformacji cyfrowej opartej na technologiach SAP. NTT DATA Business Solutions oferuje również szerokie portfolio usług IT dla biznesu, takich jak prywatna chmura obliczeniowa, zdalna administracja, doradztwo IT, usługi NaaS, BaaS, IaaS, PaaS. Posiada biura w 5 lokalizacjach i zatrudnia blisko 300 pracowników. Odwiedź nas na nttdata-solutions.com/pl/ 

O NTT DATA

NTT DATA – część NTT Group – jest zaufanym globalnym innowatorem usług informatycznych i biznesowych  z siedzibą w Tokio. Pomaga klientom w transformacji poprzez usługi doradcze, rozwiązania branżowe, usługi procesów biznesowych, modernizację cyfrową i IT oraz usługi zarządzane. NTT DATA umożliwia społeczeństwom pewny krok w cyfrową przyszłość. Jest zaangażowana w długoterminowy sukces swoich klientów, łączy globalną obecność z lokalną dbałością o klienta w ponad 50 krajach na całym świecie. Odwiedź nas na nttdata.com. 

 

Pobierz informację prasową: